Izvor: Blic, 13.Jul.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poljakinja rodila pijanu bebu
Jedna Poljakinja rodila je danas pijanu bebu, saopštili su lekari bolnice u Sosnovjecu, gradu na jugu te zemlje.
Doktori su, nakon što je majka stigla "mrtva pijana" u operacionu salu, odlučili da izmere količinu alkohola u krvi novorođenčeta samo 12 sati nakon njegovog rođenja .
"Rezultati su bili zastrašujući - dečak je bio pijan pre nego što je rođen", izjavila je doktorka Aleksandra Kovalcik agenciji PAP news.
Novorođenče, teško 2.48 kilograma, imalo je šest puta veću količinu alkohola u krvi od one koja je dopuštena za upravljanje vozilom. Lekari, koji su bebu brzo prebacili u inkubator, kažu da će dečak najverovatnije patiti od određenih neuroloških poremećaja.










