Izvor: B92, 10.Okt.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pljačkaši sa iskustvom

Prag -- Trojica vojnika iz elitne jedinice češke armije ikoristili su iskustva iz vojnih misija na Balkanu, Sfora u Bosni i Kfora na Kosovu, za oružanu pljačku banke.

Nakon desetomesečne istrage češke policije, otkriveno je da je među šestoricom uhapšenih za pljačku ekspoziture Rajfajzen banke u gradu Homutov na severu Češke decembra prošle godine, trojica veterana balkanskih misija, saopštila je portparol regionalne policije Jarmila Hrubešova.

Ta pljačka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << privukla je veliku pažnju javnosti kao jedna od retkih u Češkoj kao preslikana iz akcionih filmova.

Maskirani napadači upali su u banku, uzeli taoca, otvorili vatru iz automata na policiju koja ih je gonila i ranili trojicu policajaca.

Taoca, pripadnika obezbeđenja banke, izbacili su kasnije u šumu, polili ga benzinom, ali su na kraju odustali od toga da ga zapale, podsećaju danas češki mediji.

Češka armija, šokirana time da su njeni veterani iz misija na Balkanu, koje redovno dobijaju visoke ocene, umešani u pljačku banke, odmah je svu trojicu suspendovala.

"Odmah će biti i ražalovani. To je najoštrija moguća sankcija. To znači odmah izbacivanje iz armije bez prava na otpremninu", kazao je za današnje "Lidove novini" načelnik Generalštaba Češke vojske general Vlastimil Picek.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.