Izvor: Blic, 28.Jun.2009, 16:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pirati oslobodili belgijski brod
Somalijski pirati oslobodili su posadu belgijskog teretnog broda koji su oteli sredinom aprila, saopštile su vlasti u Briselu.
„Otmičari su oslobodili posadu broda Pompej”, navedeno je u saopštenju belgijskog Federalnog centra za krizne situacije, preneo je Rojters.
Brod je otet 18. aprila u Indijskom okeanu, oko 150 kilometara severno od Sejšela, dok je plovio iz Dubaija za Južnu Afriku, preneo je BBC.
Posadu broda čine >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dvojica Belgijanaca, četvorica Hrvata, jedan Holanđanin i trojica Filipinaca. Za sada nisu navedeni drugi detalji o oslobađanju broda.
Somalijske bande pirata koje već nekoliko godina napadaju brodove po Adenskom zalivu i u Indijskom okeanu, još uvek drže desetak drugih brodova sa oko 200 članova posada, pokazuju najnoviji podaci Međunarodnog pomorskog biroa.
Pirati su tokom ove godine oteli 31 brod, podsetio je Rojters.







