Izvor: Studio B, 16.Feb.2014, 17:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Petoro mrtvih u eksploziji na Sinaju
U eksploziji koja se dogodila u turističkom autobusu nadomak graničnog prelaza između Egipta i Izraela na Sinajskom poluostrvu ubijena su četiri Južnokoreanca i Egipćanin koji je vozio autobus, saopštili su neimenovani bezbednosni zvaničnici.
Prema njihovim rečima, nije razjašnjeno šta je bilo izvor eksplozije, ali oni veruju da je to bila ili automobilska bomba ili bomba postavljena na putu, koja je bila daljinski aktivirana.
Kako su naveli, 33 putnika u >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << autobusu su povređena usled eksplozije i ukazana im je pomoć u bolnicama u Egiptu i u izraelskoj luci Eilatu.
Kako su objasnili, autobus je na granični prelaz Taba stigao iz drevnog grčkog pravoslavnog manastira Svete Katarine u centralnom Sinaju.










