Izvor: Blic, 02.Mar.2011, 22:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Peti dan protesta u Omanu
MUSKAT - U prestonici Omana, Muskatu, demonstranti su danas, peti dan za redom, tražili radna mesta i političke reforme.
Istovremeno, nekoliko stotina pristalica sultana Kabusa bin Saida demonstriralo je zaustavivši automobile u jednom delu Muskata i noseći zastave i slike sultana.
"Srećni smo što je sultan Kabus odgovorio na naše zahteve za reforme i siguran sam da će narednih dana uslediti još reformi", rekao je Jakub Bilal, stanovnik Muskata, koji je učestvovao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u provladinoj manifestaciji.
Sultan je u nedelju, pokušavajući da smanji tenzije, obećao 50.000 novih radnih mesta.
Ranije danas oko 150 osoba okupilo se u tihom protestu ispred zgrade parlamenta, noceći parole "hoćemo radna mesta" i "želimo slobodu štampe".
U nedelju je u gradu Sohar poginulo šestoro ljudi kada je policija pucala na demonstrante, koji su bacali kamenice, podsetila je agencija.
Demonstranti u Omanu zahtevaju povećanje zaposlenosti i političke reforme, ali ističu da ne žele da zbace s vlasti sultana Kabusa bin Saida, koji je na čelu države od 1970.
Oman leži na strateški značajnom Ormuskom prolazu, koji povezuje Omanski i Persijski zaliv, kroz koji se prevozi veliki deo svetske nafte.
Povezane vesti: Na protestima u Bahreinu zajedno šiiti i suniti Sapatero traži "Maršalov plan" za arapske zemlje Dva ministra napustila tunisku prelaznu vladu Još jedan tuniski ministar podneo ostavku Mubarakova supruga i sin pokušali da napuste zemlju










