Papir i olovka idu u istoriju

Izvor: Kurir, 24.Jun.2012, 07:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Papir i olovka idu u istoriju

U svetu mobilnih telefona i kompjutera, tradicionalni način pisanja iščezava

LONDON - Mrtvo slovo na papiru.

Međunarodna istraživanja pokazuju da su dani korišćenja papira i olovke odbrojani, jer odrasla osoba u proseku šest sedmica ne piše olovkom.

Istraživanje je sproveo Dokmejl, a ono je pokazalo da u proseku prođe 41 dan dok ljudi ne napišu nešto olovkom. Svaka treća odrasla osoba nije pisala na tradicionalan način više >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << od šest meseci.

Dve trećine ispitanika tvrdi da je ono što pišu rukom vrlo kratko i da im najčešće služi kao podsetnik za ono što moraju da obave.

Ispitanici su rekli i da se stide svog rukopisa i pravopisa i da sve češće prave gramatičke greške, a neretko ne mogu da pročitaju ono što su sami napisali.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.