Papa poziva biskupe da se suprotstave trgovini narkoticima

Izvor: RTS, 14.Feb.2016, 05:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Papa poziva biskupe da se suprotstave trgovini narkoticima

Prvog dana posete Meksiku papa Franja pozvao je političke lidere da zaštite građane od nasilja i korupcije, a katoličke biskupe da se suprotstave "podmukloj pretnji" kakvu predstavlja trgovina narkoticima.
Sveštenici moraju da pomognu Meksikancima i da izbegnu nasilje i korupciju koji haraju zemljom, a ne da se kriju iza svojih privilegija i karijera, naglasio je papa Franja.
U obraćanju političarima >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u sedištu meksičke vlade, papa je rekao da društveni, kulturni i politički lideri imaju obavezu da pomognu građanima da imaju "pravi pristup materijalnim i duhovnim dobrima koja su neophodna: adekvatan smeštaj, dostojanstven posao, hrana, istinska pravda, efikasna bezbednost, kao i zdravo i miroljubivo okruženje".
Predsednik Enrike Penja Nijeto je tom prilikom naveo da deli zabrinutost pape Franje o "velikim izazovima... sumnjama i neizvesnosti" sa kojima se Meksiko suočava, prenosi AP.
Papa se nešto kasnije obratio i biskupima, zatraživši od njih da se hrabro suoče sa "podmuklom pretnjom" kakvu predstavlja trgovina narkoticima.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.