Papa Benedikt XVI se uneredio!

Izvor: Kurir, 12.Jul.2012, 07:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Papa Benedikt XVI se uneredio!

Nemački magazin Titanik zabranjen jer je prikazao papu spreda sa žutom, a s leđa sa braon mrljom

HAMBURG - Smrtni greh.

Sud u nemačkom gradu Hamburgu privremeno je zabranio novi broj nemačkog satiričnog magazina Titanik jer je Vatikan protiv časopisa podneo tužbu u ime pape Benedikta XVI zbog uvredljivog prikazivanja poglavara katoličke crkve.

Poslednji broj Titanika na naslovnoj stranici ima naslov „Aleluja u Vatikanu: pronašli smo >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << gde curi“, a na slici je papa kojem se na beloj mantiji vidi žuta mrlja. Na zadnjoj stranici opet se vidi slika pape, ali s leđa, a mrlja nije žuta nego braon boje.

Fotomontaža je aluzija na aferu „Vatiliks“ - curenje sadržaja privatnih papinih pisama u italijanske medije. Magazin je u prošlosti takođe imao naslovnice uvredljive za katolike, ali ova je verovatno prelila čašu.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.