Izvor: Kurir, 26.Apr.2012, 15:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pao bugarski MiG-29
Poginulih nema, piloti su se katapultirali
SOFIJA - Avion bugarske vojske MiG-29 srušio se na jugu te zemlje, a nesreća je prošla bez žrtava pošto su se dvojica pilota katapultirala pre pada, saopštilo je bugarsko ministarstvo odbrane.
Lovački avion ruske proizvodnje zapalio se tokom trenažnog leta i srušio se nedaleko od mesta Carimir, u oblasti Plovdiva.
Dvojica pilota katapultirala su se i nisu povređeni, navodi ministarstvo, koje ne navodi da li je na zemlji bilo štete ili žrtava.
U toku je istraga okolnosti nesreće.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








