Izvor: Blic, 22.Mar.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Panika zbog lutke
Panika zbog lutke
Poštanski paket koji je vibrirao i zujao izazvao je veliku paniku u zgradi pošte u istočnoj Nemačkoj, pre nego što je otkriveno da je u njemu bila erotska lutka na naduvavanje, saopštila je policija. 'Poštanski službenik je mislio da se radi o bombi', rekao je portparol policije. Kada je policija pronašla pošiljaoca prema adresi na paketu, on je, crveneći od stida, objasnio da je lutku odlucio da vrati proizvođaču jer nije ostavila željeni učinak.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Kinezi mere Everest
Kineski naučnici krenuli su u ekspediciju da provere teoriju po kojoj Everest svake godine poraste za po jedan centimetar, javila je agencija Sinhua. U ekspediciji na 'krov sveta', planinu koja je zvanično visoka 8.848 metara, učestvuje 29 naučnika i alpinista. 'Istraživanje će nam pomoći da razumemo kako planina reaguje na globalnu promenu klime', izjavio je šef ekspedicije kapetan Kang Sicang.
'Skvoter' neće milione
Posle 18 godina života kao 'skvoter' (naseljenik bez prava) u jednoj oronuloj kući na velikom placu, Hari Halouz bi mogao da postane bogat čovek, štaviše milioner. Međutim, ovaj 68-godišnji Irac, koji je ove godine dobio zakonsku mogućnost da bude vlasnik nad zemljom na kojoj živi, okrenuo je leđa bogatstvu jer više voli život 'u prirodnom okruženju'. Lokalni agenti nekretnina procenili su vrednost zemljišta u severnom delu Londona, gde se nalazi njegova kuća, na dva miliona funti (3,8 miliona dolara).













