Izvor: B92, 27.Nov.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Palestinci rasformirali "odred smrti"
Gaza -- Palestinski zvaničnici su rasformirali zloglasni odred milicije, poznat pod imenom "grupa smrti".
"Odlučili smo da rasformiramo odeljenje bezbednosti, poznato javnosti kao `grupa smrti`, jer želimo da zaštitimo sve ljude", rekao je Rašid Abu Šbak, šef odeljenja preventivne bezbednosti na Zapadnoj obali i pojasu Gaze.
Glavni zadatak grupe, koja je osnovana pre palestinskog ustanka 2000. godine, prvobitno je bio zaštita poznatih ličnosti koje dolaze u posetu palestinskim teritorijama. Međutim, u poslednjih nekoliko godina, ova sedamdesetočlana grupa, koja potpada pod palestinske preventivne snage bezbednosti, počela je da upada u kuće i stanove, da organizuje otmice i oružane napade.











