Izvor: Blic, 06.Avg.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Palestinci ne smeju da voze
Palestinci ne smeju da voze
JERUSALIM (AP) - Izraelska vojska uvela je od juče za Palestince potpunu zabranu vožnje automobilima u pet gradova na Zapadnoj obali Nablusu, Tulkremu, Kalkiliji, Ramali i Dženinu, saopštio je portparol vojske.
'Nakon poslednje serije atentata, čiji su autori i podstrekači dolazili sa Zapadne obale, odlučeno je da se u potpunosti zabrani vožnja automobilima za Palestince u pet najvažnijih gradova te oblasti, osim u medicinske >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i humanitarne svrhe', rekao je portparol izraelske vojske. Palestinci iz navedenih gradova mogli su do sada da koriste automobile radi snabdevanja osnovnim životnim namirnicama samo u vreme kada na snazi nije bio policijski čas koji je uvela izraelska vojska.
U noći između nedelje i ponedeljka Palestinci su izveli sedam atentata u kojima je poginulo 12 osoba i povređeno više od 70, uprkos izraelskoj okupaciji Zapadne obale koja je imala za cilj da spreči atentate. U tim napadima poginula su i četiri Palestinca, a još dvojica su stradala u sukobu u blizini Nablusa.








