Izvor: B92, 08.Jan.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Palestina:Parlamentarni izbori u julu

Gaza -- Privremeni predsednik palestinske uprave saopštio je da će se parlamentarni izbori održati 17. jula.

Ravi Fatuh je rekao da se kandidature mogu predavati od 2. februara. Inače, sutra se na palestinskim teritorijama održavaju predsednički izbori, na kojima će biti izabran novi predsednik palestinske uprave. Fatuh je pozvao Palestince da izađu na sutrašnje izbore koji će, kako je ocenio, omogućiti "stabilnost u palestinskom društvu".

"Nakon objave konačnih rezultata predsedničkih izbora, pobednik će položiti zakletvu i moj mandat će biti završen", rekao je Fatuh koji je određen da privremeno obavlja funkciju predsednika palestinske uprave, nakon smrti Jasera Arafata 11. novembra 2004.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.