Pakistan: Student ranjen u protestima zbog poskupljenja prevoza

Izvor: Blic, 19.Mar.2010, 15:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pakistan: Student ranjen u protestima zbog poskupljenja prevoza

Jedan student je ranjen vatrenim oružjem u protestima koji se već drugi dan održavaju zbog poskupljenja autobuskog prevoza, a policija je danas pucala u vazduh i upotrebila suzavac da bi rasterala demonstrante.

Protest je počeo juče, kada je i ranjen student čije je stanje sada stabilno, u predgrađu glavnog pakistanskog grada Islamabada. Studenti i lokalno stanovništvo blokirali su jedan od ključnih puteva koji vodi do tog predgrađa, javio je danas AP. Iako je poskupljenje >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << autobuskih karata za 17 odsto poništeno, protest je nastavljen i danas. Studenti su blokirali put ka aerodromu i policajce gađali kamenicama, tražeći da iz pritvora bude pušteno desetak juče privedenih demonstranata. Pakistanske televizije objavile su video snimke na kojima se vide studenti demonstranti kako bacaju kamenje na snage reda i policajci kako bacaju suzavac, koriste palice i pucaju u vazduh iz mitraljeza i pištolja da bi povratili red.

Povređeni student Muhamed Nafes (18) još se nalazi na hirurškom odeljenju, nakon operacije. Njegova pluća su teško povređena, naveli su lekari.

Prethodna cena prevoza bila je 18 rupija, a trebalo je da karte poskupe na 25, ukazao je pakistanski "Dejli tajms".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.