Otmičar Alda Mora nađen mrtav

Izvor: Mondo, 14.Jan.2013, 12:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otmičar Alda Mora nađen mrtav

Prospero Galjinari, bivši aktivista Crvenih Brigada, ekstremno levičarskog terorističkog pokreta u Italiji, koji je 1978. godine učestvovao u otmici premijera Alda Mora, preminuo je.

To je javila italijanska agencija Ansa, pozivajući se na policijske izvore.

Galjineri koji je pušten iz zatvora 1990-ih godina zbog srčanih problema, mogao bi biti, po nekim teorijama, onaj koji je pogubio Moroa, demokratsko-hrišćanskog političara.

Galjineri (62) je danas >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << nađen mrtav u garaži svoje kuće u Ređo Emilji, u centralnom delu Italije.

Po prvim nalazima, Galjineri je umro pošto mu je pozlilo.

Premijer Aldo Moro je kidnapovan u Rimu 16. marta 1978. godine, Crvene Brigrade su mu organizovale "suđenje" i "u ime narodnog suda" osudile ga na smrt. Njegovo telo je potom nađeno u gepeku automobila u Rimu.

Bio je jedan od protagonista modernizacije političkih saveza u Italiji, a na međunarodnom planu pristalica dobrosusednih odnosa s tadašnjom Jugoslavijom.

(Beta, foto: Aldo Moro, en.wikipedia.org)

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Učesnik u otmici Alda Mora nađen mrtav

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Jan.2013

RIM -..Prospero Galjinari, bivši aktivista Crvenih Brigada, ekstremno levičarskog terorističkog pokreta u Italiji, koji je 1978. godine učestvovao u otmici premijera Alda Mora, preminuo je, javila je italijanska agencija Ansa, pozivajući se na policijske izvore...Galjineri koji je pušten iz zatvora...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.