Izvor: NoviMagazin.rs, 16.Okt.2015, 18:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ostojić: Prelazimo na Plan C
Hrvatski ministar unutrašnjih poslova Ranko Ostojić izjavio je večeras da ta zemlja prelazi na Plan C, s obzirom na to da Mađarska zatvara granice, te da se "koridor okreće prema Sloveniji".
"S obzirom na informacije o zatvaranju mađarske granice, odnosno zatvaranju prihvata ljudi koji su bili tranzitirani prema Mađarskoj, koridor okrećemo prema Sloveniji", rekao je Ostojić i dodao da time Hrvatska prelazi na Plan C.
Kako je rekao, sa slovenačkom stranom nema >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << dogovora o Planu C, no, dodao je, "dok god Nemačka i Austrija primaju izbeglice, Slovenci će poštovati prijem ljudi koji bi bili zatečeni u Hrvatskoj i koji idu prema Šengenu".
Ostojić je dodao da će, prema dogovoru hrvatske i slovenačke policije, mesto iskrcavanja izbeglica biti granični prelazi Macelj i Mursko Središće, i to za sada, 300 ljudi na Macelju, 300 ljudi na drumskom graničnom prelazu Murskom Središću i 1.200 na železničkom prelazu u Murskom Središću.
Sa granice sa Srbijom izbeglice bi se vozom prevozile do Čakovca, a od Čakovca autobusima prema tim graničnim prelazima.
Do petka uveče, kroz Hrvatsku je prošlo nešto više od 186.000 ljudi, a trenutno je u kampu u Opatovcu smešteno 700 izbeglica, rekao je Ostojić.
Oko 18.30 sati 11 autobusa sa izbeglicma iz Opatovca je krenulo prema mađarskoj granici.















