Izvor: Mondo, 07.Jan.2018, 15:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Olujno nevreme hara Evropom (VIDEO)
Telo jednog osamdesetogodišnjaka koji je nestao u četvrtak u središnjem delu Francuske, tokom oluje "Elenor", nađeno je danas, čime je broj žrtava nevremena s jakim vetrom i poplavama, porastao na šest.
Foto: AP Photo/Francisco Seco
Španski mediji navode da je više stotina automobila ostalo blokirano u snegu u severnim i centralnim delovima zemlje.
Više od 150 vojnika uz pomoć grtalica oslobađalo je tokom noći vozila blokiranih na autoputu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << severozapadno od Madrida.
Izvor: youtube
Telo je policija našla svega 500 metara od mesta nestanka, u velikoj bari gde je nekada bio kamping u selu. "Elenor" je odnela šest života u Francuskoj i Španiji, a traga se za još troje ljudi.
Jedinice za brze intervencije španske vojske poslale su svoje pripadnike u pomoć vozačima blokiranim u automobilima usled snežnih nanosa u nekoliko delova Španije.
Službe za vanredne situacije regiona Kastilja i Leon saopštile su da je 80 osoba prebačeno u privremeni smeštaj u gradiću San Rafael.
Olujno snežno nevreme pogodilo je i druge delove Evrope.
Hiljade turista na Alpima odsečeno od sveta VIDEO
Problema ima na skijalištima u Švajcarskoj, Austriji i Italiji. Neka mesta su odsečena od sveta.
Izvor: youtube
Na drugoj strani sveta pak, u Australiji u Sidneju živa u termometrima danas dostiže 47,3 stepena C, zbog čega je današnji dan najtopliji od 1939. godine.










