Izvor: B92, 13.Mar.2008, 07:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oluja u V. Britaniji i Holandiji
London -- Oluja sa Atlantika treći dan remeti pomorski i vazdušni saobraćaj u Britaniji, dok je u Holandiji poremećen avio saobraćaj.
Oluja je pre dva dana pogodila centralnu i severnu Englesku, severni Vels i Irsku. Kako su saopštile lokalne vlasti, organizatori trke konja u Čeltenemu morali su da otkažu taj događaj. Nekoliko manjih kamiona prevrnulo se na putu M6, zapadno od Mančestera, ali, na sreću, nema povređenih, preneo je Rojters.
U Mančesteru, jedna >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << žena odvezena je u bolnicu zbog povreda koje je zadobila kada je bandera pala na njena kola.
U Istočnom Eseksu drvo je palo na vozilo na putu A26. Vozač je ostao nepovređen.
Železnički saobraćaj u Varvikširu i Hertfordširu je poremećen, a pomorski saobraćaj između Irske i Velike Britanije je zatvoren.
U međuvremenu, u Amsterdamu je izdato upozorenje od oluje sa vetrovima brzine od 120 kilometara na sat, što je poremetilo saobraćaj na aerodromu Šiphol, najvećem u Holandiji.
Desetine letova otkazane su na aerodromu u Amsterdamu, a dolazeći letovi kasne i po dva sata. Samo 20 aviona može da sleti u jednom satu zbog oluje, naspram 60, koliko ih sleti u normalnim situacijama.
Portparolka aerodroma izjavila je da se očekuje da će se tokom dana zbog oluje otkazivati sve više letova.
U holandskom Meteorološkom institutu prognoziraju da će oluja stati do popodneva ili večeri.







