Izvor: Blic, 03.Jan.2012, 02:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Ogorčeni" na paradi u Los Anđelesu
Tradicionalnoj novogodišnjoj "Rouz paradi", koja se svake godine održava u Los Anđelesu, ovog puta su se priključili simpatizeri pokreta "Okupirajte zajedno", nastavljajući tako tromesečne demonstracije protiv velikih korporacija i banaka, koje smatraju najodgovornijima za svetsku ekonomsku krizu.
Više hiljada simpatizera pokreta "Okupirajte zajedno" prošetalo se na začelju kolone sa učesnicima parade, koju su činila 44 velika tematska ukrašena plovka, 16 muzičkih orkestara >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i 22 konjičke ekipe.
Pripadnici pokreta su nosili transparent dugačak 75 metara na kome je pisalo "Mi, ljudi", što je asocijacija na Ustav SAD, kao i veliku hobotnicu napravljenu od recikliranih plastičnih kesa kao simbol pipaka pohlepnih korporacija i banaka.
Kako javljaju američki mediji, paradu je pratila i policija Los Anđelesa opremljena za razbijanje demonstracija, ali je sve prošlo bez incidenata.
Tokom prolaska parade kroz ulice najvećeg grada u Kaliforniji, zvuci muzičkih orkestara koji učestvuju na paradi mešali su se sa uzvicima nezadovoljnih simpatizera pokreta "Okupirajte zajedno".
Građani Los Anđelesa su različito reagovali na proteste nezadovoljnih sugrađana, od onih koji su ih tokom šetnje podržavali uzvicima, do onih koji su negodovali i poručivali im da nađu posao.
Povezane vesti: Oko 70 pristalica pokreta Okupirajmo privedeno u Njujorku Uhapšeno 50 demonstranata u Njujorku Policija raščistila kamp "ogorčenih" u Bostonu "Ogorčeni" u Vašingtonu prošetali Kapitolom i održali molitvu “Ogorčeni” okupiraju oduzete kuće i daju ih beskućnicima










