Izvor: S media, 09.Mar.2011, 00:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obama i Kameron: Gadafi da ode sa vlasti
Predsednik SAD Barak Obama i britanski premijer Dejvid Kameron složili su se danas da "zajednički cilj u Libiji" mora da bude okončanje nasilja i odlazak s vlasti predsednika Muamera Gadafija, saopštila je Bela kuća.
Dvojica državnika dogovorila su i "celokupni spektar" akcija vezanih za >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Libiju, uključujući i moguće uvodjenje zone zabrane letova iznad teritorije te zemlje, nadgledanje situacije u njoj i pružanje humanitarne pomoći.
Britansko-francuska rezolucija, u kojoj je zatražena zona zabrane leta nad Libijom, mogla bi da se nadje na dnevnom redu Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija ove sedmice, saopštile su juče diplomate.
Libijski pobunjenici u Evropskom parlamentu
Libijski pobunjenici odbili ponudu za pregovore
Ako ode, Gadafi neće biti sudski gonjen
Premijer Španije Hose Luis Sapatero izjavio je ranije danas da bi bilo kakva vojna intervencija u Libiji bila "poslednje sredstvo", ali da se pre bilo kakve intervencije mora dobiti saglasnost Saveta bezbednosti UN.
"Njujork tajms" objavio je pre dva dana da SAD pripremaju odbrambene vojne planove na zemlji, moru i u vazduhu u slučaju da Vašington i njeni saveznici odluče da intervenišu u Libiji.
(Tanjug)
Pogledaj vesti o: Moamer Gadafi
Spremna rezolucija o Libiji
Izvor: B92, 09.Mar.2011
Vašington, London -- Predsednik SAD i britanski premijer su saglasili da "zajednički cilj u Libiji" mora da bude okončanje nasilja i odlazak s vlasti predsednika Muamera Gadafija...Barak Obama i Dejvid Kameron dogovorili su se u ponedeljak o "celokupnom spektru" akcija vezanih za Libiju...Akcije koje...
Obama i Kameron: Gadafi treba da ode sa vlasti
Izvor: SrbijaNet.rs, 09.Mar.2011
Predsednik SAD Barak Obama i britanski premijer Dejvid Kameron složili su se da "zajednički cilj u Libiji" mora da bude okončanje nasilja i odlazak s vlasti predsednika Muamera Gadafija, saopštila je Bela kuća. Dvojica državnika dogovorila su juče i "celokupni spektar"
Spremna rezolucija o Libiji
Izvor: Šumadija Press, 09.Mar.2011
Predsednik SAD i britanski premijer složili su se da "zajednički cilj u Libiji" mora da bude okončanje nasilja i odlazak s vlasti predsednika Muamera Gadafija.
















