Izvor: Blic, 10.Jan.2009, 00:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obama: Iran predstavlja pretnju
Novoizabrani američki presednik Barak Obama izjavio je danas da smatra da Iran predstavlja "istinsku pretnju" ali da se i pored toga prevashodno zalaže za dijalog sa Islamskom republikom.
Odgovarajući na pitanja o Iranu, na konferenciji za novinare, Obama je rekao da neće detaljno obrazlagati svoju politiku prema toj zemlji jer još nije stupio na funkciju. Ipak, on je naveo da je tokom kampanje govorio da Iran predstavlja "istinsku pretnju američkoj nacionalnoj bezbednosti".
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Kako je prenela britanska agencija Rojters, Obama, koji preuzima dužnost od predsednika Džordža Buša 20. januara, podsetio je da je govorio i o tome da "treba uvrstiti diplomatiju kao mehanizam za postizanje ciljeva nacionalne bezbednosti", ocenjujući da je njegov bezbednosni tim upravo "odraz tog praktičnog i pragmatičnog pristupa spoljnoj politici".




