Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Dec.2015, 23:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obama: Asad mora da ode
Američki predsednik Barak Obama izjavio je da će sirijski predsednik Bašar Asad morati da ode da bi se zaustavio građanski rat u Siriji.
Govoreći na poslednjoj konferenciji za novinare ove godine u Beloj kući, Obama je rekao da je kriza u Siriji mogla da bude ublažena da je Asad priznao da je izgubio legitimitet kao lider i povukao se pre nekoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << godina.
On je ocenio da je glavni razlog uspona terorističke organizacije Islamska država Asadova odluka da postavi sebe iznad interesa svoje zemlje.
Prema njegovim rečima, najneposredniji zatak u Siriji jeste zaustavljanje građanskog rata, kako bi se sva pažnja usredsredila na borbu protiv Islamske države.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











