Izvor: S media, 21.Okt.2010, 17:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi sukobi zbog deponije smeća
Demonstranti su se danas sukobili sa policijom u Napulju, protestujući zbog nove deponije čiji cilj bi trebalo da bude ublažavanje krize sa odlaganjem smeća u tom gradu. Policija je upotrebila suzavac protiv nekoliko stotina demonstranata koji su bacali kamenice i zapalili jedan policijski automobil u blizini deponije za preradu smeća u predgradju Tercinjo, prenela je agencija Ansa.
Policija je na kratko privela i dve osobe, a sukoba je bilo i ranije ove sedmice >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << kada je više osoba uhapšeno.
Demonstranti su danas razbijali izloge, a na ulicama su okačeni transparenti sa natpisima "Želimo da dišemo, to je naše pravo".
Predsednik opštine Tercinjo, Domeniko Aurikjo, rekao je novinarima da će se pitanje krize sa odlaganjem smeća naći i kao tema sutrašnjeg sastanka vlade.
On je to izjavio posle sastanka sa premijerom Silvijem Berluskonijem.
Jedan drugi lokalni zvaničnik, Djenaro Landjela, izjavio je medjutim da je otvaranje nove deponije "pobeda za mafijašku organizaciju Kamora", koja se bavi unosnim poslom odlaganja smeća, i na legalan ali i na ilegalan način, prenosi Ansa.
Kriza sa problemom smeća je hronična u Napulju, a pripisuje se korupciji, organizovanom kriminalu i nesposobnosti političara, navodi agencija Rojters.
(Tanjug)







