Novi Zeland: kampanja protiv mačaka

Izvor: Vostok.rs, 22.Jan.2013, 18:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi Zeland: kampanja protiv mačaka

22.01.2013. -

U Novom Zelandu je započela kampanja protiv mačaka kao kućnih ljubimaca. Inicijator toga je Garet Morgan, autor sajta "Cats to Go", i njega su već podržali neki ekolozi. Morgan tvrdi da se od mačaka treba osloboditi, kako bi se spasile mnoge vrste ptica na Novom Zelandu. Mačke su već krive za nestanak 9 vrsta ptica i pitanje je da li će opstati još 33 vrste.

Morgan ne savetuje da se mačke ubijaju, on samo predlaže da se od mačaka ne prave kućni ljubimci. Kako bi se smanjio uticaj mačaka na živu prirodu treba ih sterilizovati i držati u kući, kaže Morgan.

Izvor: Glas Rusije, foto: © Flickr.com/fox_kiyo/ss-by-sa 3.0    

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.