Izvor: RTS, 20.Nov.2015, 13:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nove eksplozije u Jemenu, 10 povređenih
Najmanje 10 ljudi je ranjeno u eksploziji u Šibamu, u istočnoj jemenskoj provinciji Hidramaut, saopšteno je iz lokanih bezbednosnih izvora. Nema informacija o žrtvama.
Neimenovani zvaničnici su rekli da je eksplozija odjeknula kod jednog kontrolnog punkta u Šibamu, poznatog kao "Pustinjski Menhetn", čiji je stari grad uvršten u svetsku kulturnu baštinu Uneska.
Niko nije preuzeo odgovornost za >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << eksploziju, ali se veruje da je iza napada teroristička organizacija Al Kaida koja ima kontrolu nad većim delom najveće provincije u Jemenu.
Ogranak Al Kaide u Jemenu koristi situaciju u zemlji u kojoj se vodi rat između šiitskih pobunjenika i snaga bivšeg predsednika Saleha, s jedne strane, i boraca vernih predsedniku Hadiju, koga podržava arapska koalicija predvođena Saudijskom Arabijom.








