Nova pobeda Netanijahua

Izvor: RTS, 18.Mar.2015, 09:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova pobeda Netanijahua

Benjamin Netanijahu pobedio je na parlamentranim izborima u Izraelu. Njegova desničarska partija Likud imaće 30 od 120 mesta u prlamentu.
Vladajuća partija i njen lider Netanijahu osvojili su 23,73 odsto glasova, što će im omogućiti da, bez većih problema, napravi koaliciju sa desničarskim i verskim savezničkim strankama, prenosi Beta.

Opoziciona koalicija levog centra, Cionistička >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << unija Isaka Hercoga dobila je 19,06 odsto glasova i imaće 24 poslanika.
Hercog osporava rezultate izbora i Netanijahuovu pobedu i poručuje da če Cionistička unija formirati vladu.
Izbore su mnogi videli kao referendum o političkom opstanku Netanijahua, koji je na vlasti šest godina.
Ostanak Netanijahua na vlasti verovatno će značiti nevolje za bliskoistočne mirovne napore i mogao bi dodatno pogoršati odnose sa SAD, ocenjuje AP.
Izraelski premijer je u poslednjim danima izborne kampanje pojedinim izjavama i potezima učinio oštri zaokret u desno i došao do novih glasova.
Jedna od takvih izjava je i da se protivi stvaranju Palestinske države, što je glavni cilj Vašingtona i međunarodne zajednice.
Takođe, obećao je nastavak izgradnje jevrejskih naselja u istočnom Jerusalimu.
Dok su u fokusu Netanijahuove izborne kampanje bila pitanja bezbednosti, njegovi protivnici su obećavali da će se usredsrediti na smanjivanje visokih troškova života.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Netanijahuov Likud glatko pobedio

Izvor: Studio B, 18.Mar.2015

Desničarski Likud, izraelskog premijera Benjamina Netanijahua, izvojevao je izneđujućum glatku pobedu na jučerašnjim opštim izborima, javili su rano jutros izraelski mediji...Nakon što su prebrojani skoro svi glasovi isti izvori navode da će Likud imati 30 mesta u parlamentu - Knesetu sa 120,...

Nastavak na Studio B...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.