Izvor: Radio 021, 20.Okt.2014, 21:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Norvežanka izlečena, humanitarac preminuo od ebole
Norvežanka koja je zaražena virusom ebole dok je radila za organizaciju Lekari bez granica u Sijera Leoneu je izlečena, saopštila je danas ta organizacija.
Prema saopštenju Jonasa Hagensena, portparola norveškog ogranka Lekara bez granica, Norvežanka koja je prebolela ebolu je napustila odeljenje intenzivne nege Univerzitetske bolnice u Oslu, prenosi AFP.
Pripadnik misije UN u Sijera Leoneu umro je od posledica ebole, i on je treća žrtva ovog virusa među zaposlenima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << u misiji svetske organizacije, saopštio je danas portparol UN. Muškarac je preminuo tokom vikenda u Sijera Leoneu, "a njegova supruga trenutno dobija terapiju", rekao je portparol Stefan Dujarik, javio je AFP.
Sijera Leone je, uz Liberiju i Gvineju, najteže pogođena ebolom među zemljama Zapadne Afrike. U najnovijem i najtežem izbijanju ebole dosad, preminulo je više od 4.500 hiljada ljudi, a obolelo preko 9.000.
U poslednje vreme su se i među medicinaskim radnicima iz SAD i Evrope, najčešće onima koji su pomagali u lečenju obolelih u zapadnoafričkim zemljama, pojavili slučajeve zaraze smrtonosnim virusom.










