Izvor: B92, 15.Sep.2011, 14:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Norveška: Požar na brodu, 2 žrtve
Oslo -- Dvoje ljudi poginulo je u požaru koji je izbio na norveškom brodu "Nordlis", koji krstari oko fjordova, saopštila je policija.
Preostali putnici i pojedini članovi posade napustili su brod pošto je usidren, dok su neki od članova posade ostali na brodu kako bi ugasili požar.
Zvaničnici su ranije saopštili da je 106 putnika evakuisano sa broda na kojem se nalazilo ukupno 262 ljudi, pre nego što je dovezen u jugozapadnu luku Olesund, oko 375 kilometara severozapadno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od Osla, javio je AP.
Prema raniji izveštajima, šestoro ljudi je prevezeno u bolnicu, a najmanje dvoje je zadobilo teške opekotine.
Požar je izbio u pogonskoj prostoriji broda "Nordlis" koji je plovio ka Olesundu, a policija je zatvorila delove grada zbog gustog dima.
Brod je u vlasništvu kompanije "Hurtigruten", koja svakodnevno organizuje krstarenja duž severne i zapadne obale Norveške, a saobraćao je na 2.500 kilometara dugoj liniji od Bergena na jugozapadu do Kirkenesa na severu, u blizini granice sa Rusijom.








