Nigerija: Zaplenjeno 1.600 ptica na aerodromu u Lagosu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Avg.2025, 16:49

Nigerija: Zaplenjeno 1.600 ptica na aerodromu u Lagosu

Carinski zvaničnici na međunarodnom aerodromu u Lagosu saopštili su da su zaplenili više od 1.600 papagaja i kanarinaca koji su prenošeni u Kuvajt bez dozvole, a reč je o jednoj od najvećih takvoj zapleni posle više godina.
Tovar sa živim pticama, među kojima je bilo i ptica tipa mali aleksandar i žutih kanarinaca, presreli su carinici na aerodromu 31. jula, saopštila je ta služba u ponedeljak uveče, prenosi danas Rojters.
Nigerija, koja je postala tranzitno središte za šverc životinja iz divljine, potpisnica je Konvencije o međunarodnoj trgovini ugroženim vrstama iz divlje faune i flore (CITES).
Papagaji, ptice pevačice i ptice grabljivce su među pticama kojima se najviše nezakonito...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.