Nemačka ponudila program pomoći islamskim ekstremistima

Izvor: Blic, 19.Jul.2010, 21:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemačka ponudila program pomoći islamskim ekstremistima

Nemačka tajna služba počela je danas da primenjuje program pomoći islamskim ekstremistima koji žele da napuste svoje radikane stavove i okruženje

Program nazvan "HATIF", što na arapskom znači "telefon", namenjen je ljudima koji veruju u "ideologiju fanatizma i nasilja, zasnovanu na islamu", a ima za cilj da pomogne ekstremistima da napuste "radikalno okruženje".

Procenjuje se da u Nemačkoj živi oko 36.000 islamskih ekstremista

Oni će moći da razgovaraju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << s pripadnicima tajnih službi telefonom ili putem interneta, a vlasti im garantuju poverljivost, kao i pomoć u pronalaženju posla ili preseljenje u drugo okruženje.

Obaveštajne službe procenjuju da u Nemačkoj živi više od 36.000 islamskih ekstremista, ali se samo manji deo njih smatra opasnim.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.