Nemačka ne može da se reši neželjenih imigranata

Izvor: Mondo, 24.Feb.2019, 17:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemačka ne može da se reši neželjenih imigranata

Nemačka nije uspela da deportuje 27.000 migranata koji su tražili azil u toj zemlji, što je skoro polovina ukupnog broja slučajeva.

Foto: AP Photo/Olmo Calvo, File

Nemački ministar spoljnih poslova, Horst Zehofer, kaže da bi Vlada trebalo da pojača napore kako bi ti migranti, koje Berlin ne želi, otišli iz zemlje.

Zehofer je za nemački "Bild am zontag" izjavio da tih 27.000 migranata nije moglo da bude deportovano iz zemlje, jer nisu imali putne isprave >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << ili policija nije mogla da ih pronađe i dodao da su se neki opirali deportaciji na samom aerodromu, prenosi Rojters.

Nemačka: Ultradesničari patroliraju zbog migranata!

Zehofer, je jedan od najoštrijih kritičara odluke kancelarke Angele Merkel, donete 2015. godine, da otvori vrata za oko milion izbeglica. Ideja Merkel je da se priliv mora dopusttit jer Nemačkoj preti depopulacija, a to bi imalo značajne posledice na ekonomiju cele zemlje i standard sviih građana.

Nemačka vlada planira da smanji prava tražioca azila koji su odbijeni, a koji su lagali o svom identitetu ili za koje se pretpostavlja da predstavljaju bezbednosnu pretnju.

Kroz Srbiju prošlo više od milion migranata

Kako se navodi, očekuje se da se novi zakon usvoji pre letnjih odmora.

Nastavak na Mondo...






Povezane vesti

ZEHOFER: Nemačka nije deportovala 27.000 migranta koji nisu stekli uslov za ostanak!

Izvor: Kurir, 24.Feb.2019

Nemačka nije uspela da deportuje 27.000 migranata koji su tražili azil u toj zemlji, što je skoro polovina ukupnog broja slučajeva, izjavio je danas nemački ministar spoljnih poslova Horst Zehofer i dodao da bi vlada trebalo da pojača napore kako bi ti migranti otišli iz zemlje.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.