Izvor: B92, 21.Apr.2008, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nastavljaju se sukobi u Šri Lanki

Kolombo -- Najmanje 12 pobunjenika poginulo je u sukobima sa vojskom Šri Lanke, kada su borbeni avioni i helikopteri napali pobunjeničke brodove, saopštila je vojska Šri Lanke.

Brodovi su uništeni u subotu ujutru kod obale Alampila, u distriktu i istoimenom oblaskom gradu Mulaitivu, oko 320 kilometara severoistočno od prestonice Kolomba.

Dva naoružana brza vojna broda locirana su kod obale Alampila, gde su uništeni, a kratko posle toga bombardovani su brodovi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u okolini, rekao je potparol vazduhoplovnih snaga Endrju Vijesurija, ne navodeći više detalja o broju žrtava u tom napadu.

Vojni helikopter MI-24 izveo je noćni napad zmeđu subote i nedelje na pobunjenike u Adampanu, u Manaru, 290 kilometara severno od prestonice i ubio 12 pobunjenika i uništio pobunjeničke lansirne rampe, saopštila je vojska.

Borbe su nastavljene na severu zemlje gde bezbednosne snage pokušavaju da preotmu pobunjenička uporišta.

U poslednja četiri meseca više od 2.500 pobunjenika i najmanje 300 pripadnika bezbednošnih snaga Šri Lanke ubijeno u sukobima na severu ostrva.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.