Izvor: B92, 13.Dec.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nastavak nasilja u Australiji
Sidnej -- Najmanje sedam osoba je povređeno u nemirima u Australiji.
Na desetine automobila je uništeno u nemirima nalik onima koji su tokom vikenda izbili u Sidneju, saopštila je policija. Grupe mladih, uglavnom muslimanskog i bliskoistočnog porekla, napale su nekoliko ljudi bejzbol- palicama i uništavale automobile. Na plaži Marubra policija je našla 30 molotovljevih koktela i gomile kamenica duž glavnog puta. "Jedanaest osoba je uhapšeno, a sedam osoba, uključujući >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << policajca, je povređeno", saopštila je policija.
Nasilje je izbilo na plaži Kronula u nedelju, kada je oko 5.000 ljudi, među njima su neki izvikivali rasističke parole, napalo mlade bliskoistočnog porekla. Pijana i besna gomila tvrdila je da brani svoju plažu na kojoj su spasioci napadnuti prošle nedelje, a veruju da su napadači bili libanskog porekla. Mladi libanskog porekla uzvratili su udarac u nedelju uveče i sukobili se s policijom u nekoliko predgrađa u Sidneju. U ponedeljak uveče, grupe muslimana sukobile su se s policijom blizu glavne džamije u zapadnom predgrađu Lakemba.
Premijer Džon Hauard pozvao je na toleranciju i naglasio da Australija nije rasistička zemlja.








