Izvor: Blic, 03.Nov.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napravio kovčeg sa alarmom

Napravio kovčeg sa alarmom

Francuski penzioner Anžel Ejs, koji se čitavog života plašio da će biti sahranjen živ, dizajnirao je kovčeg sa ugrađenim alarmom. On je imao saobraćajnu nesreću u kojoj je bio toliko teško povređen da je njegova porodica pomislila da je mrtav. U slučaju da u kovčegu dođe do bilo kakvog pokreta, aktivira se alarm koji se može čuti sa daljine od 500 metara. Ovaj izum sadrži i spremište za vodu i hranu, ventilacioni sistem i mini bar >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa Ejsovim omiljenim pićem - uzom.

Kampanja 'Prasetinom protiv gojaznosti'

Vlasti jednog okruga u Tajvanu došle su na jedinstvenu ideju kako da pomognu ljudima koji žele da oslabe, pa će pobednicima u kampanji protiv gojaznosti dati onoliko kilograma prasetine koliko su kilograma oslabili. Juče su u okrugu Tajčung objavljeni rezultati prvog dvomesečnog kursa za mršavljenje u kojem je učestvovalo 385 osoba. Učesnici su oslabili ukupno 1.078 kilograma.

Prodaje nuklearni bombarder

Britanski kolekcionar Brajan Betison prodaje na Internetu putem aukcijskog sajta eBay nuklearni bombarder (bez oružja) čija je početna cena 6.000 funti (8.600 evra), podvlačeći da će prevoz letelice biti na teret kupca. Reč je o bombarderu 'vulkan XL391', dugačkom 30 metara i teškom 40 tona. Trenutno se nalazi na aerodromu u Blekpulu, na severozapadu Engleske.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.