Izvor: Blic, 05.Jul.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najveća plata u EU 32 miliona evra

Najveća plata u EU 32 miliona evra

Najbolje plaćeni šef jedne firme u Evropi jeste direktor francuske kozmetičke kuće 'Loreal' Lindzi Oven Džons, koji je prošle godine zaradio 32 miliona dolara, objavio je američki časopis 'Forčune'.

Na drugom mestu je direktor 'Novartisa' Danijel Vesela sa 19,9 miliona, a treći je Anri de Kastri iz osiguravajuće kuće 'Aksa' sa godišnjom zaradom od 13,8 miliona dolara. Četvrto mesto je zauzeo Jozef Akerman, prvi čovek >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Dojče banke, sa deset miliona dolara, a peto Arun Sarin iz britanskog 'Vodafona' sa 9,9 miliona.

Plate direktora američkih kompanija su daleko veće. Tako je najbolje plaćeni američki šef 56-godišnji Ričard Ferbank, direktor finansijske korporacije 'Kepital uan', koji je lane zaradio skoro 250 miliona dolara, što znači da on za samo šest nedelja rada zaradi koliko najbolje plaćeni direktor u evropskoj firmi za godinu dana. Utešno za evropske direktore može biti jedino to što su njihova primanja lane rasla brže nego primanja američkih kolega - za devet procenata, u poređenju sa 'samo' šest odsto u SAD.

TANJUG

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.