Izvor: BKTV News, 19.Dec.2017, 17:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Najnovija jeziva pretnja Islamske države: Sinovi će vam se vratiti u kovčezima
Islamska država je objavila video-snimak u kojem tvrdi da je hakovala računare američke vojske i Stejt departmenta, te preti da će poslati ubice u domove zaposlenih, prenose svetski mediji.
"Muslimani će se vratiti da budu gospodari sveta i kraljevi zemlje", upozorava se u snimku, koji je objavila hakerska grupa te terorističke organizacije Islamski duhovi kalifata.
Snimak počinje "uznemirujućim fotografijama osakaćene ili ubijene sirijske i iračke dece", a >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << za to vreme, glas na arapskom preti. "Islamska država nije započela rat protiv vas i vi ćete platiti veliku cenu, jer će se vaši sinovi vratiti vama s amputiranim delovima tela ili u kovčezima".
S pretnjama se nastavlja, dok se pojavljuju scene rata, bombardovanja i terorističkih napada.
"Platićete cenu dok hodate vašim ulicama strahujući od muslimana. Napašćemo vašu domovinu, nećete se čak osećati bezbedno ni u vašim spavaćim sobama", preti se u snimku.
FOTO: Flickr
Potom se pojavljuje poruka na engleskom i arapskom jeziku, u kojoj se tvrdi da je Islamska država mogla da hakuje osetljive sajtove američke vojske, Ministarstva unutrašnjih poslova, Stejt departmenta i druge sajtove američke vlade i da su njeni pripadnici uspeli da dođu do više hiljada poverljivih informacija.
"Poslali smo informaciju našim usamljenim vukovima da vas ubiju i povećaju česte operacije džihadista protiv vas", preti se u snimku.
Rafael Gluk iz grupe za nadzor aktivnosti džihadista "Džihado skop" kaže da je teško reći koliku pretnju predstavlja objavljeni snimak.
Prema njegovim rečima, Islamska država pokušava da poseje seme straha.



