Izvor: B92, 18.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najmanje 93 mrtva u Karačiju

Karači -- Na ulicama Karačija najmanje 93 ljudi je poginulo, a preko 150 povređeno kada su eksplodirala dva automobila bombe.

Eksplozije su se dogodile u neposrednoj blizini kolone u kojoj se nalazila bivša pakistanska premijerka Benazir Buto, koja se danas posle osam godina izbeglištva vratila u Pakistan. Policija je navela da Benazir Buto nije povređena i navodi da je nakon prve slabije, usledila druga znatno jača eksplozija ispred njenog automobila, i sva stakla su od >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << siline eksplozije popucala.

Kako javlja AP, dve eksplozije odjeknule su u samoj blizini vozila u kojem se nalazila Benazir Buto.

Rojters, pozivajući se na pakistanske zvaničnike, prenosi da postoje sumnje da je napad delo bombaša-samoubice.

Pakistanske obaveštajne službe su upozorile da Al Kaida, talibani i pakistanske ekstremističke grupe planiraju samoubilačke bombaške napade na Buto, koja je, prema sopstvenim rečima, 1990-ih godina nekoliko puta bila meta napada terorista.

Buto je odbacila upozorenja o opasnosti i rekla da islam zabranjuje samoubilačke bombaške napade, kao i napade na žene.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.