Izvor: B92, 19.Okt.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na desetine uhapšenih u Minsku

Minsk -- U Minsku je uhapšeno na desetine protestanata zbog rezultata nedeljnog refenerenduma.

Oni su odveženi autobusima u nepoznatom pravcu, javili su u utorak uveče ruski mediji. Medju uhapšenima je i jedan od lidera beloruske opozicije, šef Ujedinjene gradjanske partije Anatolij Lebedko, prenose RIA Novosti izjave svedoka sa lica mesta. Za vreme hapšenja Marozova, policija je razbila kameru kamermana ruske NTV Konstantina Marozova.

Specijalne snage uhapsile >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su i jednog od lidera "Mladog fronta", omladinske organizacije opozicionog Beloruskog narodnog fronta, Pavela Severineca.

Na večerašnjem mitingu protestovalo je stotinak demonstranata, a najveći broj je uhapšen ispred predsedničke rezidencije. Policija je saopštila da je uhapšeno oko 15 osoba, ali očevici tvrde da je uhapšeno na desetine.

Opozicija optužuje vlast da je falsifikovala rezultate referenduma, na kojima je Lukašenko dobio mogućnost da se ponovo kandiduje. Po tvrdnjama opozicije, izmene ustava nije podržalo 77 odsto gradjana, kako tvrdi vlast, već 48 odsto, što su rezultati anketa Instituta Galup.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.