Izvor: B92, 11.Jan.2011, 19:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na Alpima stradala četiri skijaša

Grenobl -- Četiri skijaša su poginula u lavini pošto su skijali van staza u oblasti Val d'Izer u francuskom delu Alpa, izjavio je policijski zvaničnik Žan-Klod Žen.

Skijaši su u podlegli povredama, rekao je Žen dodajući da su mrtvi izvučeni iz snega.

Oni su jutros skijali u grupi od sedam ljudi zajedno s instruktrom, kada su izazvali lavinu izašavši van obeleženih staza.

Još jedan skijaš je bio zatrpan u snegu, ali je izvučen bez povreda.

Ovo je druga ovakva nesreća u poslednjih mesec dana u Val d'Izeru. Dvoje skijaša iz Velike Britanije je u decembru takođe poginulo u lavini.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.