Izvor: Blic, 07.Nov.2017, 09:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NESREĆA U RUSIJI Srušio se avion, poginuo pilot

U nesreći koja se dogodila kada se srušio avion "Antonov An-2" u Amurskoj oblasti u Rusiji poginuo je jedan pilot, dok je drugi povređen, izjavila je glavni lekar okružne bolnice Svetlana Šulga.

Ona je rekla da je poginuo pilot rođen 1953. godine, a da je druga osoba, rođena 1960. godine, zadobila posekotine i preživela stres.

Iz regionalnog Ministarstva za krizne situacije saopšteno je da se avion srušio na aerodromu u Amurskoj oblasti.

- Avion je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prinudno sleteo i zapalio se. Vatrogasna ekipa je izašla na lice mesta - izjavio je šef pres-servisa Ministarstva Denis Dolinin.

Izvor iz hitne službe je izjavio da u trenutku nesreće u avionu nije bilo putnika, prenosi TASS.

Asistent regionalnog tužioca za transport Julija Gorkina izjavila je da je uzrok nesreće greška na motoru.

- Deset minuta nakon poletanja u avionu se čula tutnjava. Motor je bio nestabilan i otkazao je na 600 metara prije piste. Avion je naglo sleteo - rekla je Gorkina.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.