NATO UNIŠTIO PREDAJNIKE LIBIJSKE TELEVIZIJE

Izvor: Kurir, 30.Jul.2011, 12:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NATO UNIŠTIO PREDAJNIKE LIBIJSKE TELEVIZIJE

BRISEL - NATO je saopštio da su avioni koalicije bombardovali predajnike libijske državne televizije jer su, kako se navodi, korišćeni za podsticanje nasilja zbog čega predstavljaju pretnju civilima.

U saopštenju NATO navodi se da će napad, koji je izveden rano jutros, "smanjiti mogućnost režima da ugnjetava civile, dok će istovremeno očuvati infrastrukturu za emitovanje koja će biti potrebna posle sukoba". >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<

NATO u saopštenju optužuje libijsku televiziju za huškanje i mobilizaciju Gadafijevih sledbenika.

Agencija AP ocenjuje da napad na televizijske predajnike dolazi u osetljivom trenutku za pobunjenike, posle ubistva njihovog vođe Abdela Fataha Junisa, koji je pre nekoliko dana ubijen pošto je priveden da bi navodno bio saslušan o vezama njegove porodice sa Gadafijevim režimom.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.