Izvor: Blic, Beta, 16.Jul.2009, 12:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NASA lansirala šatl Endevor /video/
Američka svemirska agencija NASA lansirala je kasno sinoć šatl Endevor iz Svemirskog centra Kenedi na Floridi, javile su agencije.
Šatl sa sedam astronauta lansiran je na Međunarodnu svemirsku stanicu iz šestog pokušaja, sa više od mesec dana kašnjenja zbog ispuštanja goriva i olujnog vremena.
Endevor nosi poslednji deo japanske svemirske laboratorije na Međunaordnu svemirsku stanicu, gde bi trebalo da se izgradi platforma sa koje će se izvoditi eksperimenti >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u spoljnim uslovima.
Šatl je lansiran uoči obeležavanja 40. godišnjice prvog koraka koji je čovek, američki astronaut Nil Armstrong,naparavio na mesecu.






