Mugabe preti povlačenjem iz pregovora

Izvor: Blic, Tanjug, 18.Jan.2009, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mugabe preti povlačenjem iz pregovora

Predsednik Zimbabvea Robert Mugabe rekao je da će se povući iz pregovora sa opozicijom, ako vođa opozicije Morgan Cvangiraj ne prihvati sporazum o podeli vlasti u pregovorima koji se sutra nastavljaju u Harareu, piše štampa u Zimbabveu.



„Ovo je taj trenutak, ili će (opozicija) prihvatiti sporazum ili će doći do razlaza”, rekao je Mugabe za provladin list „Sandej mejl”.

On je dodao da se „već prošlo kroz pregovore” >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i da su učinjeni „svi ustupci koje je trebalo učiniti”.

U Harareu će biti održana nova runda pregovora u kojima posreduje južnoafrički predsednik Kgalema Motlante.

Pregovori o sporazumu o podeli vlasti pokrenuti su nakon sporne pobode Mugabea na izborima u martu 2008. godine.

Mugabe, koji je na vlasti od proglašenja nezavisnosti Zimbabvea od Velike Britanije 1980. godine, odbija da napusti funkciju, iako opozicija tvrdi da je pobedila na izborima.

Cvangiraj, koji je vođa Pokreta za demokratsku promenu (MDC), juče se vratio u Zimbabve, nakon više meseci koje je proveo u inostranstvu.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Mugabe preti povlačenjem iz pregovora

Izvor: Kurir, 18.Jan.2009

HARARE, 18. januara 2009. (Beta-AFP/Rojters) - Predsednik Zimbabvea Robert Mugabe rekao je da će se povući iz pregovora sa opozicijom, ako vođa opozicije Morgan Čangiraji ne prihvati sporazum o podeli vlasti u pregovorima koji se sutra nastavljaju u Harareu, piše danas štampa u Zimbabveu. "Ovo...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.