Mugabe dobio imunitet, može da ostane u zemlji

Izvor: N1 televizija, 23.Nov.2017, 13:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mugabe dobio imunitet, može da ostane u zemlji

Bivši predsednik Zimbabvea Robert Mugabe dobio je imunitet od progona i zagarantovana mu je sigurnost u zemjli, kao deo dogovora o ostavci, rekao je u portparol vladajuće stranke.

Mugabe i njegova supruga Grejs moći će da ostanu u zemlji i neće im biti suđeno, rekao je portparol Zanu-PF Simon Kaja Mojo.

"On je još uvek naš cenjeni heroj oslobođenja. On je posebno doprineo razvoju zemlje poslednjih 37 godina", naglasio je.

"Nemamo ništa protiv Mugabea, >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << ni njegove žene. Narod Zimbabvea želeo je da se on odmori. Slobodni su da ostanu u zemlji ako žele", rekao je.

Mugabe je dao ostavku u utorak pod intenzivnim pritiskom, nakon 37 godina vladavine. Odstupio je nakon što je vojska preuzela vlast a vladajuća stranka se okrenula protiv njega.

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.