Moguće i milion sirijskih izbeglica

Izvor: B92, 26.Dec.2012, 22:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moguće i milion sirijskih izbeglica

Njujork -- Prema proceni UN, broj sirijskih izbeglica u susednim zemljama će se do juna sledeće godine udvostručiti na 1,1 milion, ako se ne okonča rat u toj državi.

Prema najnovijem izveštaju Kancelarije UN za koordinaciju humanitarnih pitanja, u Iraku, Jordanu, Libanu, Turskoj i Egiptu trenutno ima više od 540.000 registrovanih izbeglica, prenosi AFP.

Ovaj broj je u proteklih šest nedelja povećan za još 140.000 ljudi. "Sirijci nastavljaju da prelaze granice u potrazi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za sigurnošću", saopštila je OĆA.

Visoki komesar UN za izbeglice "procenjuje da bi, ako se borbe u Siriji nastave, broj izbeglica mogao da dostigne 1,1 milion do juna 2013. godine", navodi se u izveštaju.

Humanitarne organizacije navode da je tokom 21-mesečnog sukoba iz zemlje izbeglo na stotine hiljada Sirijaca koji se nisu prijavili agencijama UN.

Ujedinjene nacije su zatražile milijardu dolara podrške aktivnostima za pomoć izbeglicama do juna 2013. godine.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.