Izvor: Blic, 30.Nov.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Miš uhvaćen kako krade novac

Miš uhvaćen kako krade novac

Zahvaljujući video-kameri vlasnik jedne prodavnice u Austriji uspeo je da uhvati neobičnog lopova - miša koji ga je potkradao. Bezbedonosna kamera postavljena u radnji u gradu Filahu, na jugozapadu Austrije, pomogla je vlasniku radnje da otkrije ko je krivac za nestanak dve novčanice od 50 evra iz njegove kase. Ispostavilo se da je to miš, kome je ovaj novac bio neophodan kao materijal za gnezdo. Mali glodar uhvaćen je na delu, sa šapicom u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kasi, izvestila je austrijska televizija.

Kafa leči ćelavost

Nemački naučnici otkrili su da kafa može sprečiti opadanje kose, jer kofein deluje na hormone koji prouzrokuju ćelavost. 'Mali' problem ipak postoji, jer bi za efikasnu terapiju dnevno trebalo popiti šezdeset do osamdeset šoljica kafe, pa je jedini mogući način da se kosa pere u omiljenom napitku. Oni koji imaju problem zbog manjka dlaka sada uz nalivanje jutarnjim kaficama, neke mogu sipati i po glavi.

Vuk pojeo dečaka

Izgladneli vuk pojeo je 10-godišnjeg dečaka u nedelju u jednom malom gradu u centralnoj Turskoj, saopštila je turska novinska agencija Anadolija. Vuk je skočio na dečaka u trenutku kada je ovaj izlazio iz kuće da bi se igrao. Prvo ga je zgrabio za gušu, a potom mu iščupao ruku.

Telo dečaka otkriveno je na jednoj poljani.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.