Izvor: B92, 27.Maj.2009, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Miliband za Tursku u EU

Ankara -- Šef britanske diplomatije Dejvid Miliband tokom posete Ankari podržao je punopravno članstvo Turske u EU, iako se tome protive pojedine članice Unije.

Miliband je istakao da bi članstvo ove muslimanske zemlje u Uniji donelo privrednu dinamiku, pomoglo joj da reši probleme u pogledu bezbednosti energenata i uspostavilo čvršće veze između Zapada i muslimanskog sveta.

"Velika Britanija je više nego ikad uverena da je strateška odluka da se podrži >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pristupanje Turske Evropskoj uniji ispravna odluka. To je dobro i za Evropu i za Tursku", istakao je Miliband.

On je dodao da bi Turska trebalo da radi na bržem sprovođenju reformi, ali je istakao da je u poslednjih trideset godina ostvaren znatan napredak i da se stvara "nova Turska", naglašavajući da bi evropski blok stoga trebalo da bude otvoreniji i da prihvati dugoročne koristi koje bi imao od njenog članstva.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.