Izvor: B92, 30.Okt.2017, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Metil alkohol usmrtio 15 osoba
Najmanje 15 osoba je umrlo, a 21 se nalazi u bolnici u Ekvadoru posle konzumiranja alkohola za industrijsku upotrebu.
To je saopštilo Ministarstvo unutrašnjih poslova te zemlje.
"Pet osoba je uhapšeno u okviru istrage o tom slučaju", navelo je ministarstvo.
Prve žrtve posle konzumiranja metil alkohola registrovane su prošle nedelje ali je broj žrtava porastao na 15 mrtvih dok je 21 osoba u bolnici, dodalo je ministarstvo navodeći da se još ne znaju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << detalji tog kolektivnog trovanja.
Vlasti su pretresle nekoliko ustanova koje proizvode alkoholna pića. Tokom policijske operacije je zaplenjeno 4.000 litara alkoholnog pića bez sanitarne dokumentacije.
Sličan slučaj se dogodio 2011. godine u Ekvadoru gde je oko 50 osoba preminulo posle konzimiranja alkoholnog pića sa metil alkoholom.








