Izvor: B92, 04.Nov.2010, 12:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Merapi izbacuje pepeo
Džakarta -- Vulkan Merapi u Indoneziji jutros je ponovo izbacivao užareno kamenje i pepeo nakon snažne eksplozije.
Zvaničnici ministarstva energetike Indonezije su istakli da je oblak dima i pepela dostizao šest i po kilometara visine.
Poslednja erupcija je usledila posle mnogo snažnije, koja se desila u sredu uveče posle koje su stanovnici obližnjih sela morali da napuste i skloništa.
Posle više erupcija u proteklih nedelju dana i upozorenja da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bi one mogle biti i snažnije, nadležni ugrožene provincije su upozorili da ponestaje novca za pomoć ljudima koji su bili prisiljeni da napuste svoje domove.
Zvaničnici su saopštili i da je do sada poginulo 40-oro ljudi.
Indonezija je veliki arhipelag na kome živi 235 miliona ljudi i u njoj se često dogadjaju zemljotresi i vulkanske erupcije jer se nalazi na pacifičkom "prstenu vatre".










