Medvedev: Šta ima loše u izrazu strani agent ?

Izvor: Press, 08.Dec.2012, 03:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Medvedev: Šta ima loše u izrazu strani agent ?

Taj termin je korišćen u vreme hladnog rata kao sinonim za špijune, a kritičari tvrde da bi ti zakoni mogli da budu korišćeni za obračun s disidentima.
Medvedev je, u intervjuu ruskim televizijskim stanicama, odbacio zabrinutost zbog mogućeg povezivanja NVO sa špijunažom.
"Šta ima loše u izrazu 'strani agent'?", rekao je Medvedev. "'Agent' znači predstavnik i to je sve... Ostalo je samo slučajnost." Ruski premijer je, takođe, odbacio navode da usvajanje zakona kojima se >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << proširuje definicija izdaje i povećavaju kazne za demonstracije i klevetu najavljuje trend gušenja opozicije.
"Ne smatram da je to trend. Ne slažem se da su ti zakoni reakcionarni", kazao je bivši predsednik Rusije u 90-minutnom intervjuu, emitovanom pet dana uoči Putinovog godišnjeg obraćanja naciji.
Izjave ruskog premijera pokazuju, prema oceni Rojtersa, da su stavovi dvojice lidera usaglašeni, posle spekulacija da bi Putin mogao, zbog razmimoilaženja s Medvedevom, da nađe novog predsednika vlade.
Putin je u maju započeo treći predsednički mandat, a parlament je istovremeno počeo da usvaja niz drakonskih zakona, uključujući uvođenje cenzure na Internetu, povećavanje kazne za nedozvoljene proteste 150 puta i vraćanje kriminalizacije klevete.

Nastavak na Press...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.